Firmamız bünyesinde bulunan makine, inşaat, çevre ve elektrik mühendislerimiz ile müşterilerimize çözümler üretmekteyiz. Proje tasarımlarına istinaden, uygunluk, proje yönetimi ve mühendislik hesaplamaları ile ilgili her türlü bilgilendirmeyi yapmaktayız. Bu alanda tecrübemizi anlatmaktan gurur duymaktayız.

TMGD
            2015 yılında çok iyi sonuçlar alarak Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sertifikalarımızı da firmamız bünyesine katmış bulunmaktayız. Tehlikeli maddelerin taşımacılığı sürecinde yer alan ve bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yapan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyette bulunan işletmeler ile toplam araç taşıma kapasitesi elli ton ve üzerinde olan taşımacılık işletmeleri Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının(TMGD) olması yasal zorunluktur.
            TMGD istihdam etme veya TMGD’lerden hizmet alma zorunluluğu 01/07/2015 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktadır.
            TMGD sadece taşımacılık faaliyeti için yasal zorunluluk değil aynı zamanda işletme içerisinde tehlikeli maddeleri bulunan iş yerlerini de kapsar. Ancak bu miktar bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yaptığı durum için geçerlidir.
            Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı sadece karayolunda taşıma yapanlar için değil, tesis içerisinde tehlikeli maddelerin dolumu, boşaltımı, paketlenmesi ve yüklenmesi işlemleri ile iştigal eden işletmelerde bu kapsamda Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olmalıdır.
            Akgünler Mühendislik olarak tehlikeli madde faaliyet belgesi olan her firmaya hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi ve başvuru için bize ulaşabilirsiniz.
KONTROL MÜHENDİSLİĞİ
            Kontrol Mühendisliği mekanik, elektrik, elektronik ve bilgisayar tabanlı tüm endüstriyel üretim sistemlerinin ve hizmet sektörünün amaçlanan ve planlanan biçimde çalışmasını sağlayan bilgi ve teknolojileri üreten ve uygulayan bir mühendislik dalıdır.
            Akgünler Mühendislik olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerde araştırma, tasarım ve üretim faaliyetlerinin uygunluğunu kontrol etmesi için mühendisler görevlendiriyoruz. Bu sayede sanayinin her dalında ürettiğiniz ürünlerin ve firmanızın kalitesini ve verimliliğinin artması için çalışıyoruz. Eğer sizde üretimde kalitenin artması ve verimliliğinizin yükselmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçin, size uygun şekilde çözümler üretelim.
PROJE YÖNETİM VE TAKİP HİZMETLERİ
Firmamız 200 ü aşkın proje tecrübesiyle, şantiyelerdeki çalışma prensipleriyle, ahlaklı ve şeffaf çalışma mantığı ile projelerinizde size çözüm ortağı oluyor. Yapımı devam eden ya da hazırlığı devam eden projelerinizde yönetim ekibimiz ile firmanızın iş yükünü hafifletiyoruz. İşçilerinizin sahadaki kontrolü, taşeron anlaşmalarının ve taahhütlerinin takibi, tamamlanma sürecinin kontrolünü, imalat kontrolünü sağlıyoruz. Detaylı bilgi ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Taahhüt Hizmetleri

Çelik Yapılar

Betonarme Yapılar

Kaba ve İnce İnşaat Taahhütleri

Güneş enerjisi herhangi bir zararlı gaz salınımının olmadığı, doğrudan güneş ışığından üretilen temiz bir enerji kaynağıdır.

Güneş enerjisi yenilenebilir ve kirlenme oluşturmayan, temiz bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde etme yöntemine solar panel sistemi ya da güneş paneli sistemi adı verilir. Güneş enerjisinin temeli, güneşten dünyaya gelen fotonların güneş panelleri sayesinde toplanması ile fotonların taşıdığı enerjinin elektrik ve ısı enerjisine çevrilmesine dayanır. Fotonların güneş piline çarpması ile elektronlar panel yüzeyine çekilir. Bu şekil, güneş panelinin üst ve alt katmanları arasında voltaj oluşmasını sağlar. Panelin üstü ve alt kısmı boyunca oluşan elektrik devresi, elektrik teçhizatına güç akışını sağlar. Bir binaya veya eve güç sağlamak için, enerji ihtiyacına göre belirlenen oranda güneş paneli gereklidir.

Güneş enerjisinden elektrik üretiminde ilk akla gelen, güneş ışınlarını elektrik haline çeviren güneş pilleri yani fotovoltaik hücrelerdir. Fotovoltaik kelimesi, güneş ışığını oluşturan parçacıklar yani fotonlar sözcüğü ile elektrik voltajı olan volt kelimesinden gelir.

         Güneş Enerji Santrallerinin Ana Bileşenleri Aşağıdaki Gibidir;

Fotovoltaik (PV) Panel: Yarı iletken PV hücrelerin panel üzerinde birleştirilerek, gelen güneş ışınlarından doğru akım elektrik üretilmesini sağlar.

İnvertör: PV panellerin ürettiği doğru akım elektriğini, şebeke elektriğine çevirir.

Panel Taşıyıcı Sistemi: PV panel taşıyıcı sistemleri ve montaj aparatlarından oluşur.

BOS (Balance of System): Güneş Enerjisi santrallerinin Modül, İnvertör ve konstrüksiyon dışındaki kısmı BOS (Balance of System) olarak adlandırılır. Altyapı, AG – OG Kablo, Konnektör, Paralelleme Panoları, Şalt Ekipmanları, Alçak Gerilim Pano ve Salt, Trafo Postası, Orta / Yüksek Gerilim Pano ve Salt, İnşaat İşleri, Tel Çitler, Aydınlatma, Kamera Sistemleri kısımlardan oluşur.

Firmamız ustalarının seçimini yaparken kendi alanında uzmanlaşmış, güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşan bir çalışma ortamı sağlamıştır. Tadilat ve tamiratı, bitmek bilmeyen, sıkıcı bir halden eğlenceli ve zevkli bir hale dönüştürmüştür.  Amacının dışına çıkmadan çalışmayı her zaman benimsemiştir. İşini zevkle yapan insanlarla çalışarak hızlı ve güvenilir çözümler üretmiştir. Müşterilerimizin sorunlarına ve ihtiyaçlarına daima çözüm odaklı çalışmıştır. Bir sorunu çözerken başka sorunlar yaratmak değil de en hızlı şekilde nasıl düzeltilebilir bakış açısını kendine ilke edinmiştir.

Anahtar teslim tadilatlar yapıyoruz. Çatıdan bahçeye, tesisattan alt yapıya kadar yapıların her alanında hizmet veriyoruz. İstekleri ve sorunları birlikte tartışıp en ekonomik ve en doğru kararı birlikte veriyoruz. Tasarım, planlama, imalat ve ödeme kısımlarının hepsinde sadece tek bir kişi ile muhatap ediyoruz. Size atamış olduğumuz deneyimli proje sorumlusu personelimiz sizinle birlikte en doğru, en şık, en güzel ve ekonomik seçimi yaptıktan sonra tadilatınızın bütün aşamalarında işinin başında aldığı kararlardan emin bir şekilde çözüm ortağı oluyoruz.

            Kişiye özel ödeme koşulları ile şeffaf, anlaşılır ve memnuniyet odaklı çalışıyoruz.

  • Anahtar teslim tadilat
  • Tesisat hizmetleri (su tesisatı, kalorifer tesisatı, elektrik tesisatı vs.)
  • Alçıpan asma tavanlar, alçıpan bölme duvarlar
  • Boya ve renklendirme
  • Ferforje ve demir doğrama imalatları (ferforje kapılar, balkon ve pencere korkulukları, çevre demirleri vs.)
  • Çatı kapama, değiştirme, onarım hizmetleri
  • Bahçe tesviyesi, çardak imalatı, ışıklandırması, çevre çiti, yaşam alanı üretimi ve veranda imalatları
  • Taban ve duvar döşemeleri (seramik, karo, parke, kilit taşı, çim taşı vs.)
  • Montaj hizmetleri

Firmamızdan ücretsiz keşif ve bilgi alabilirsiniz. Uygun ve doğru fiyatlandırma, düzgün planlama ile kısa sürede sorunlarınızı çözüyoruz.

       Akgünler Mühendislik olarak işletmenizin veya evinizin artık sıkıcı olduğunu, bir şeylerin yenilenmesini, değiştirilmesini, modaya uymasını, güncellenmesini istiyorsanız doğru adrestesiniz. İsteklerinizi, hayallerinizi kendinizi kısıtlamadan bir şeylerin sizi engellemesine izin vermeden bize anlatabilirsiniz. Nelerin nasıl olabileceğini, size ne gibi kolaylıklar veya zorluklar çıkarabileceğini, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini, ne kadar mal olacağını birlikte konuşalım.  Karar verelim ve yapalım.

            Bilinçli insanlarla konuşup bilgiler alın, seçimlerinizi görerek, beğenerek, doğru yönlendirmelerle karar verin.

           Mimari Tasarımlar ve Uygulama Hizmetleri

           Konsept Belirleme ve Uygulama Hizmetleri

           Dekorasyon Hizmetleri

           Özel Tasarım Uygulamalar