Firmamız bünyesinde bulunan makine, inşaat, çevre ve elektrik mühendislerimiz ile müşterilerimize çözümler üretmekteyiz. Proje tasarımlarına istinaden, uygunluk, proje yönetimi ve mühendislik hesaplamaları ile ilgili her türlü bilgilendirmeyi yapmaktayız. Bu alanda tecrübemizi anlatmaktan gurur duymaktayız.

 

TMGD

            2015 yılında çok iyi sonuçlar alarak Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sertifikalarımızı da firmamız bünyesine katmış bulunmaktayız. Tehlikeli maddelerin taşımacılığı sürecinde yer alan ve bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yapan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyette bulunan işletmeler ile toplam araç taşıma kapasitesi elli ton ve üzerinde olan taşımacılık işletmeleri Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının(TMGD) olması yasal zorunluktur.

            TMGD istihdam etme veya TMGD’lerden hizmet alma zorunluluğu 01/07/2015 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktadır.

            TMGD sadece taşımacılık faaliyeti için yasal zorunluluk değil aynı zamanda işletme içerisinde tehlikeli maddeleri bulunan iş yerlerini de kapsar. Ancak bu miktar bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yaptığı durum için geçerlidir.

            Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı sadece karayolunda taşıma yapanlar için değil, tesis içerisinde tehlikeli maddelerin dolumu, boşaltımı, paketlenmesi ve yüklenmesi işlemleri ile iştigal eden işletmelerde bu kapsamda Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olmalıdır.

            Akgünler Mühendislik olarak tehlikeli madde faaliyet belgesi olan her firmaya hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi ve başvuru için bize ulaşabilirsiniz.

KONTROL MÜHENDİSLİĞİ

            Kontrol Mühendisliği mekanik, elektrik, elektronik ve bilgisayar tabanlı tüm endüstriyel üretim sistemlerinin ve hizmet sektörünün amaçlanan ve planlanan biçimde çalışmasını sağlayan bilgi ve teknolojileri üreten ve uygulayan bir mühendislik dalıdır.

            Akgünler Mühendislik olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerde araştırma, tasarım ve üretim faaliyetlerinin uygunluğunu kontrol etmesi için mühendisler görevlendiriyoruz. Bu sayede sanayinin her dalında ürettiğiniz ürünlerin ve firmanızın kalitesini ve verimliliğinin artması için çalışıyoruz. Eğer sizde üretimde kalitenin artması ve verimliliğinizin yükselmesini istiyorsanız bizimle iletişime geçin, size uygun şekilde çözümler üretelim.

PROJE YÖNETİM VE TAKİP HİZMETLERİ

Firmamız 200 ü aşkın proje tecrübesiyle, şantiyelerdeki çalışma prensipleriyle, ahlaklı ve şeffaf çalışma mantığı ile projelerinizde size çözüm ortağı oluyor. Yapımı devam eden ya da hazırlığı devam eden projelerinizde yönetim ekibimiz ile firmanızın iş yükünü hafifletiyoruz. İşçilerinizin sahadaki kontrolü, taşeron anlaşmalarının ve taahhütlerinin takibi, tamamlanma sürecinin kontrolünü, imalat kontrolünü sağlıyoruz. Detaylı bilgi ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.