Mutfak Tadilatınız İçin Bize Ulaşabilirsiniz..

-Mutfak Dolapları

-Mutfak Tezgahı

-Tezgah Arası Seramik

-Asma Tavan Sistemleri

6.900 TL ‘ den Başlayan Fiyatlarla..

Mutfak Tadilatında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evin içerisinde büyük bir öneme sahip olan mutfak, tadilat konusunda hassas davranılması gereken bir alandır. Dekorasyona gösterilen önem kadar mutfağın tadilatına da aynı özenin gösterilmesi gereklidir.

Doğru bir plan yardımı ile istenilen konforlu ve yararlı bir mutfağa kavuşmak mümkündür.

Mutfak tadilatına başlamadan önce, tam olarak mutfağınızda ne tarz ve hangi alanlarda değişim istediğinize karar vermeniz tadilatın daha hızlı ve doğru bir şekilde devam etmesine yardımcı olacaktır.

Mutfak tadilatınızı gerçekleştirirken; mutfağın alanı, mutfak içerisinde kullanacağınız eşyalar, mutfak dolapları ve rafları, doğru bir tasarım dikkat etmeniz gerekenler içerisinde yer alır.

Mutfağınızın yapısına uygun olarak tadilat yaptırmanız, mutfaktan en ideal şekilde faydalanmanıza imkân sağlayacaktır.

Alanı verimli bir şekilde kullanmak için, mutfak eşyalarının ve tezgâh, masa gibi yerlerin ölçümlerinin çok iyi yapılmasına dikkat edilmesi lazımdır.

Durum tespiti ve projelendirme

Gereksinim duyulan lavabo, dolap vb. malzemelerin boyutları/konumları belirlenir. Mutfaktaki bulaşık makinası, buzdolabı, fırın, dolaplar ve muslukların yeri, radyatör/panel türü ve yeri, aydınlatma elemanları ve prizlerin yerleri gibi parametrelerin belirlenmesi su, elektrik ve gaz tesisatının döşenmesi için önemlidir.

Kırma,taşıma işleri ve tesisatın yenilenmesi

Mutfak tadilatında projelendirmeden sonraki süreç kırma ve taşıma işleri ile devam eder. İlk önce dolaplar, eviye ve tezgah sökülür. Gerekli ise duvar ve seramikler kırılır; elektrik, su, doğalgaz, telefon ve internet gibi alt yapı öğeleri projeye uygun olarak yenilenir. Tüm alt yapı öğeleri mutfağın planlanan konumu ve tasarımına göre döşenmelidir.

Su yalıtımı ve seramiklerin döşenmesi

Tesisat işlerinden sonra kaba sıva uygulamasına geçilir. Sıva uygulamasından sonra uygun bir yapıştırıcı ile seramik ve derz dolgu uygulamasına geçilmelidir. Seramik uygulamasından önce gerekli durumlarda (büyük ebatlı seramik kaplamalarından önce) kendiliğinden yayılan tesviye şapları ile zemin tesviyesi yapılması önerilir. Mutfak tadilatlarında kirlenmelere karşı, kolay temizlenebilen ve yüksek su iticiliğe sahip derz kullanımı önemlidir.

Boya ve montaj

Seramik ve derz dolgu uygulamasından sonra, mutfak dolabı montajı yapılmadan önce alt kısımların boyanması ve zeminin mutfak dolabına göre ayarlanması gerekir. Bu işlemler yapıldıktan sonra mutfak dolabı montajı yapılır, tezgah konulur ve tezgah arası seramikler döşenir.